مزونیدلینگ

یکی از عارضه های شایع پوستی، جای جوش و یا جوش های زیرپوستی هستند. همچنین لک های پوستی و کدر بودن پوست هم برای بسیاری از افراد ناراحت کننده است. مزونیدلینگ روشی جهت رفع انواع جوش زیر پوستی، جای جوش، لک و کدری پوست است. روش مزونیدلینگ خدمات زیبایی، عوارض محدودی داشته و نتایج بسیار قابل قبولی ارایه می دهد.

مجموعه دکتر بابک سمواتیان، خدمات مزونیدلینگ را در شهر همدان و با به کارگیری به روز ترین تجهیزات و مواد اولیه،  برای مراجعین محترم ارایه می نماید.

فهرست مطالب

مزونیدلینگ چیست

مزونیدلینگ خود ترکیبی از روش های میکرونیدلینگ و مزوتراپی می باشد. با کنار هم قرار دادن این دو روش در یک زمان، میزان تاثیرات خدمات زیبایی و جوانسازی پوست افزایش می یابد. در نتیجه شما پوستی زیباتر خواهید داشت. در روش میکرونیدلینگ با استفاده از قلم میکرونیدلینگ یا به اصطلاح سر سوزن های بسیار ریزی، زخم هایی روی سطح پوست ایجاد می شود. این زخم ها به قدری کوچک هستند که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند. ایجاد زخم کنترل شده علاوه بر عمل لایه برداری باعث تحریک پوست و بهبود کلاژن سازی پوست می شود که به نوبه خود به جوانسازی پوست و رفع چروک ظریف کمک می کند. همچنین این روش به کاهش منافذ باز پوست و عوارض پوستی مثل لک و جوش نیز کمک می کند.

روش انجام مزونیدلینگ برای جوانسازی پوست
روش انجام مزونیدلینگ برای جوانسازی پوست، مزونیدلینگ برای جوانسازی پوست در همدان

زمانی که در کنار میکرونیدلینگ، با استفاده از روش مزوتراپی مواد فعال بیولوژیکی را با استفاده از سرسوزن های بسیار ریز به بافت پوست برسانیم، عمل بازیابی و جوانسازی پوست با نتیجه بسیار بهتری به انجام می رسد. مواد فعال بیولوژیکی می تواند دارو، ویتامین و یا فاکتورهای رشدی باشند. مزوتراپی روشی است که به بهبود وضعیت پوست و همچنین تغذیه پوست کمک می کند. این روش نیز غیر تهاجمی بوده، عوارض بسیار محدودی خواهد داشت که با مراقبت و رعایت نکات تجویزی پزشک طی چند روز کاملا برطرف می گردد.

مزونیدلینگ به عنوان یک روش غیر تهاجی جوانسازی و زیباسازی پوست، عوارض محدودی در حد قرمز شدن پوست دارد. این روش جهت رفع عوارض پوستی و هم چنین بازیابی خاصیت ارتجاعی و جوانسازی پوست مورد توجه است. لازم به ذکر است که سرسوزن های استفاده شده در مزونیدلینگ کاملا یکبار مصرف هستند.

قلم میکرونیدلینگ با سر سوزن یکبار مصرف مورد استفاده در مزونیدلینگ
قلم میکرونیدلینگ با سر سوزن یکبار مصرف که در مزونیدلینگ استفاده می شود

کاربردهای مزونیدلینگ

مزونیدلینگ یک روش غیرتهاجمی و چند منظوره برای بهبود وضعیت پوستی است. همانطور که گفته شد در مزونیدلینگ با تحریک پوست برای تولید کلاژن و الاستین و همچنین تقویت پوست با استفاده از مزوتراپی، شرایط سلامت و کیفیت پوستی فراهم می شود. همچنین با توجه به عمل موردنیاز می توان همزمان عمل لایه برداری از پوست را با روش مزونیدلینگ انجام داد که به راحتی عوارض زیرپوستی را رفع می نماید. بنابراین این روش کاربردهای مختلفی خواهد داشت که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می نماییم:

 • رفع جوش های زیر پوستی
 • رفع جای جوش
 • رفع جای زخم قدیمی
 • رفع جای زخم جراحی
 • بهبود زخم واسکازآکنه
 • درمان تیرگی دور چشم
 • بهبود خاصیت ارتجاعی و سفتی پوست
 • شفاف و درخشان تر شدن پوست
 • کاهش منافذ باز روی صورت
 • درمان آفتاب سوختگی و موارد مشابه آفتاب سوختگی پوست

جوانسازی پوست با مزونیدلینگ

جوانسازی پوست به صورت طبیعی عملی است که بسیاری از افراد مشتاق استفاده از آن هستند. از آنجایی که مزونیدلینگ روشی غیرتهاجمی بوده، با تحریک غدد زیرپوستی بوسیله زخم های کنترل شده باعث تولید کلاژن و الاستین توسط خود پوست می شود. کلاژن و الاستین موادی هستند که بصورت طبیعی در بافت پوست تولید می شوند تا به رشد بدن و پوست کمک کند. با افزایش سن تولید کلاژن و الاستین در بافت پوست محدود و متوقف می شود که نتیجه آن ایجاد چروک هایی هستند که نشانگر افزایش سن است. مزونیدلینگ و همچنین میکرونیدلینگ با تحریک بافت پوست در جهت تولید کلاژن و الاستین موجب جوانی و طراوت پوست می شود. خاصیت ارتجاعی و سفتی پوست تقویت شده و چروک های ناشی از افزایش سن بهبود می یابند.

مطب دکتر بابک سمواتیان با در نظر گرفتن اولویت سلامتی در خدمات زیبایی، جوانسازی پوست را در شهر همدان با کیفیت و دقت بالا برای مراجعین محترم ارایه می نماید.

پاکسازی پوست با مزونیدلینگ

همانطور که گفته شد، مزونیدلینگ ترکیب روش های میکرونیدلینگ به همراه مزوتراپی است. در روش میکرونیدلینگ با استفاده از سر سوزن های مخصوص حفره های کنترل شده ای روی سطح پوست ایجاد می شود. با در نظر گرفتن محل مورد عمل و شرایط فرد، می توان میکرونیدلینگ را به گونه ای انجام داد که عمل لایه برداری از پوست و همچنین پاکسازی پوست نیز انجام شود. پاکسازی پوست با مزونیدلینگ، به رفع جوش زیرپوستی، لک، حالت ماه گرفتگی یا آفتاب سوختگی و همچنین رفع جای جوش کمک می کند.

مشاوره و نوبت دهی
برای دریافت مشاوره و همچنین رزرو نوبت با ما تماس حاصل فرمایید.
مشاوره رایگان

مزایای مزونیدلینگ

مزایای مزونیدلینگ با توجه به روشی که در این عمل به کارمی رود بسیار چشمگیر هستند.  مهمترین این مزایا غیرتهاجمی بودن و عدم وجود دوره نقاهت است. در حالی که در گذشته برای دستیابی به برخی از نتایج مزونیدلینگ، نیاز به حراجی و در نتیجه بیهوشی و دوره نقاهت طولانی بود، که مشکلات بسیاری برای افراد ایجاد می کرد. با استفاده از روش مزونیدلینگ علاوه بر حذف تیغ جراحی از روی پوست، هزینه های درمانی نیز به شدت کاهش یافته است. مهمترین مزایای مزونیدلینگ:

 • بدون نیاز به جراحی و بیهوشی
 • هزینه کمتر نسبت به دیگر روش ها
 • کاربردهای بسیار متنوع برای انواع مشکلات پوستی و علی الخصوص جوانسازی پوست
 • اثر بخشی بسیار بالا و نتایج راضی کننده
 • بدون عوارض جانبی

نحوه انجام مزونیدلینگ

خدمات مزونیدلینگ یکی از خدمات پر طرفدار مجموعه دکتر بابک سمواتیان در همدان است. بسیاری از افراد سوالات مختلفی در مورد نحوه انجام این عمل زیبایی، شرایط و نحوه انجام آن دارند. در اینجا سعی می نماییم به طور خلاصه نحوه انجام خدمات مزونیدلینگ در مجموعه دکتر سمواتیان را شرح دهیم.

مزونیدلینگ با عمل میکرونیدلینگ آغاز می شود. در این روش با استفاده از قلم میکرونیدلینگ که دارای سرو سوزن های بسیاری ریزی هستند کار آغاز می شود. این سرسوزن ها یکبار مصرف بوده و با توجه به عمل مورد نیاز به اندازه 0.2 تا 2 میلیمتر داخل بافت پوست فرو رفته و باعث ایجاد زخم های بسیار کوچکی در بافت پوست می گردد. این عمل علاوه بر تحریک پوست برای بازسازی خود، باعث حذف جوش های زیر پوستی، آلودگی  سطح پوستی و بافت مرده و اضافی پوست می شود.

پس از این مرحله با استفاده از روش مزوتراپی، با توجه به نوع و هدف درمان مواد بیولوژیکی فعال به بافت پوست اضافه می شود. این مواد به بازسازی و تقویت بافت پوستی کمک می کنند. انجام مزوتراپی پس از میکرونیدلینگ باعث نفوذ مواد بیولوژیکی به عمق بافت پوست شده که بازسازی پوست را تقویت می کند.

مزونیدلیندگ با به کار گرفتن دو روش درکنار هم، نتایج جوانسازی و زیبایی پوست را تقویت نموده و طیف وسیعی از عوارض و مشکلات پوستی را می توان با کمک آن رفع نمود.

لازم به ذکر است جهت انجام مزونیدلینگ، بایستی نیم ساعت پیش از شروع عمل از پماد بی حسی پوستی استفاده کنید.

مراقبت های پس از مزونیدلینگ

با توجه به غیرتهاجمی بودن روش مزونیدلینگ، کافیست حداکثر تا سه روز طبق تجویز پزشک از پمادهای خاصی استفاده نموده و در معرض نور شدید آفتاب نباشید. به طور کلی  مهمترین مواردی که پس از مزونیدلینگ نیاز است تا رعایت شوند:

 • مصرف پماد و کرم تجویز شده توسط پزشک
 • ترجیحا تا سه روز در معرض نور آفتاب نباشید
 • در داخل و خارج از خانه از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید
 • تا یه روز صورت خود را با به طور کامل با پماد زنیک اکساید بپوشانید
 • ضد آفتاب خود را هر دو الیه سه ساعت تمدید نمایید
 • در صورت بروز هرگونه عوارض و یا مشکلی حتما به پزشک خود اطلاع دهید
 • از مصرف سیگار، قلیان و مشروبات الکلی خودداری بفرمایید

 همانطور که گفته شد مزونیدلینگ برای طیف گسترده ای از مشکلات پوستی به کار می رود. طبیعتا برای هر کاربردی از مزونیدلینگ، روش انجام کار و یا مراقبت های پس از آن مقداری متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از وضعیت دقیق مشکل خود و مراقبت های پس از مزونیدلینگ مخصوص مشکل شما، نیاز است تا با پزشک مشورت نمایید.

سوالات متداول مزونیدلینگ

آیا مزونیدلینگ با درد همراه است؟

همه روش های زیبایی معمولا با مقداری درد همراه هستند. در روش مزونیدلینگ با استعمال کرم بی حسی پیش از شروع، درد ناشی از عمل کنترل می شود.

در میکرونیدلینگ فقط از سرسوزن برای ایجاد زخم استفاده می شود. در حالی که در مزونیدلینگ علاوه  بر ایجاد زخم توسط سرسوزن، مواد تقویتی یا به اصطلاح کوکتل های مزوتراپی به بافت پوست اضافه می شود. بنابراین مزونیدلینگ، خود ترکیب دو روش میکرونیدلینگ و مزوتراپی است.

تماس تلفنی

برای دریافت نوبت و یا مشاوره تلفنی می توانید در ساعات کاری تماس حاصل فرمایید.

فرم دریافت نوبت و مشاوره

جهت ارتباط سریعتر با ما در ساعات غیر کاری، فرم زیر را تکمیل و ارسال فرمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.