میکرودرم ابریژن

درم ابریژن(Dermabrasion به معنی پوست سابی)نوعی روش لایه برداری از سطح پوست است که با هدف زیبایی و جوانسازی پوست انجام می شود. عمل لایه برداری یا همان پوست سابی می تواند با استفاده از روش های مکانیکی(پودر اکسید آلیمینیوم) یا شیمیایی(اسیدهای لایه بردار پوست) انجام شود. میکرودرم ابریژن یک روش زیبایی غیر تهاجمی بوده و کاربردهای مختفی در زیبایی صورت و جوانسازی پوست دارد.

مطب دکتر بابک سمواتیان به دلیل مزایای قابل توجه میکرودرم ابریژن در جوانسازی و زیبایی پوست، اهتمام ویژه ای جهت ارایه خدمات میکرودرم ابریژن به مراجعین خود دارد.

فهرست مطالب

میکرودرم ابریژن چیست؟

میکرودرم ابریژن روشی جهت لایه برداری از پوست است. معمولا در لایه های مختلف پوستی در طی زمان عناصر نامطلوبی(مثل جای جوش یا همان اسکار) به وجود می آیند. همچنین به دلایل مختلف فیزیولوژکی امکان بروز عوارض پوستی وجود دارد(مثل سلول های مرده پوست که دفع نشده و یا رنگدانه های پوستی) که زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. میکرودرم ابریژن با اعمال یک لایه برداری کنترل شده باعث حذف لایه مشخصی از پوست می شود که همین امر به خودی خود موجب رفع عوارض پوستی مثل جای جوش و بهبود شفافیت و جوانی پوست می شود. همچنین با حذف یک لایه از پوست، لایه های زیرین پوستی برای ترمیم طبیعی تحریک شده، و عمل ترمیم طبیعی پوست با سرعت و شدت بیشتری آغاز می شود. به همین دلیل پس از عمل میکرودرم ابریژن بایستی نکات مراقبتی را رعایت نموده تا ترمیم پوست با بهترین کیفیت انجام گیرد.

لازم به ذکر است که میکرودرم ابریژن به عنوان یک روش غیرتهاجمی برای جوانسازی و زیبایی صورت شناخته می شود. این روش دوره نقاهت و عوارض جانبی ندارد.

کاربرد میکرودرم ابریژن

همانطور که گفته شد میکرودرم روشی برای پوست سابی یا همان لایه برداری از پوست است. بنابراین این روش کاربردهای متنوعی در زیبایی خواهد داشت. مثل رفع جای جوش یا همان اسکار، و یا حذف رنگدانه پوستی و بهبود شفافیت پوست. البته توجه داشته باشید که میکرودرم برای درمان جوش فعال، زگیل، تبخال و زخم  قابل استفاده نیست.

همانطور که در بخش قبلی نیز گفته شد، پس از لایه برداری از پوست، لایه های پوستی برای ترمیم شدن تحریک می شوند. زمانی که ترمیم لایه های پوستی با شدت بیشتری انجام شود بسیاری از عوارض پوستی مثل چروک ریز برطرف شده و خاصیت ارتجاعی پوست هم بهتر می شود. بنابراین میکرودرم ابریژن کاربردهای گسترده ای در زیبایی صورت، جوان سازی صورت، شفاف سازی پوست، رفع جای جوش و رفع رنگدانه های پوستی دارد.

ناگفته نماند که این عمل برای هر شخصی بناب شرایط فرد نتایج مختلفی خواهد داشت. به همین دلیل اکیدا توصیه می شود عمل میکرودرم ابریژن و لایه برداری از پوست را پس از مشورت با پزشک پوست، در کلینیک زیبایی معتبر و با کمک تکنسین های آموزش دیده انجام دهید. در این حالت شما می توانید بهترین نتایج را کسب نموده و زیبایی و جوانی را به خود بازگردانید.

 

تماس تلفنی

برای دریافت نوبت و یا مشاوره تلفنی می توانید در ساعات کاری تماس حاصل فرمایید.

فرم دریافت نوبت و مشاوره

جهت ارتباط سریعتر با ما در ساعات غیر کاری، فرم زیر را تکمیل و ارسال فرمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.